Литекс на върха в \"А\" група след победа над 9 \"акули\" в Бургас

20:52
Черноморец Бургас загуби у дома от Литекс с 1:2 дербито между двата отбора от 12-я кръг на родната "А" група.

Победата изкачи ловчанлии на върха в класирането, а тимът на Красимир Балъков завърши мача с 9 души след два червени картона. Съперниците изиграха добро първо полувреме, но след почивката и особено в края срещата играта се разпокъса и изнерви.

"Оранжевите" бяха по-активният състав през първите 10 минути, но не успяха да създадат опасности пред Паскал Борел. След това "акулите" успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но тъкмо тогава защитата им сбърка фатално. В 18-а минута Дока центрира по земя отляво, Траян Дянков и Борел се сблъскаха, а Уилфред Нифлор на празна врата откри резултата.

Радостта на ловчанлии обаче трая доста кратко. В 25-а минута Карбони с фин пас изведе Адриан Фернандес на чиста позиция и последният изравни. След попадението за кратко мачът стана необичайно бърз и динамичен в сравнение с това, което сме свикнали да наблюдаваме по нашите терени. Атаки се редяха и пред двете врати, а Нифлор имаше удобна възможност да отбележи, но пропусна.

В 38-а минута пък Урош Голубович трябваше да се намесва решително след удар към неговата врата. Четири по-късно стражът на Литекс спаси и шут на Фернандес.

В последната минута на полувремето Мартин Тошев падна лошо след сблъсък с противников футболист и колабира за момент. Само бързата намеса на лекарския щаб предотврати по-лоши последствия.

Черноморец започна по-добре второто полувреме, но в 56-а минута Христо Янев си спечели пряк свободен удар и успя да го реализира за 2:1 в полза на Литекс. "Акулите" продължиха да атакуват, но не и да създават опасности пред вратата на гостите.

В 82-а минута Цонков от домакините бе изгонен, а задачата на бургазлии стана още по-непосилна. Секунди след това и Траян Дянков получи червен картон за ритник срещу Том. Към терена полетяха бутилки, а играчите на Черноморец застрашително наобиколиха рефера Станислав Тодоров.

Ситуацията постепенно бе овладяна, а Дока уцели гредата. Съдията даде 5-минутно продължение, в което нервите отново взеха връх над футбола.

Ето и съставите на двата отбора:

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Дянков, Терзиев, Стоимирович, Цонков, Марсио Нуньо, Гонсалес, Тошев, Фернандес, Карбони

Литекс: Голубович, Кишишев, Барт, Николов, Занев, Йеленкович, Сандриньо, Том, Янев, Дока, Нифлор