Меси се развихри във втория си мач за Интер Маями (видео)

05:03

Лионел Меси демонстрира изумителната си класа във втори пореден мач с екипа на Интер Маями. След като дебютира с победно попадение срещу Крус Асул преди няколко дни, тази нощ аржентинецът вкара два гола във вратата на Атланта Юнайтед и добави асисистенция за 78 минути на терена, а отборът му постигна разгромен успех с 4:0.

Меси откри резултата в 8-ата минута и удвои аванса на Интер Маями в 22-ата. След негов пас Робърт Тейлър оформи убедителната победа на отбора, воден от Херардо Мартино, в 54-ата минута. По този начин тимът от Флорида събра пълен актив от 6 точки и оглавява класирането в група 10 на турнира за Купата на Лигата.

За разлика от срещата с Крус Асул, този път Меси започна сред титулярите, заедно със Серхио Бускетс. Именно доскорошният капитан на Барселона изведе аржентинеца за първия гол. Останал сам срещу вратаря, Лео нямаше проблеми да го преодолее за 1:0. Четвърт час по-късно Тейлър центрира почти от аутлинията и Меси подложи крак, пращайки топката във вратата.

3:0 направи Роджър Тейлър в 44-ата минута. През второто полувреме домакините продължиха да се забавляват. При бърза контра в 54-ата минута Меси намери поперфектен начин Тейлър и националът на Финландия шутира по диагонала, като не остави шансове на ветерана Брад Гузан. Тейлър вече има 3 гола в два мача, откакто Меси е в Интер Маями, а преди това имаше 2 гола в 23 мача през сезона.

В 78-ата минута Мартино реши да смени Меси с Роби Робинсън, след което голяма част от публиката започна да напуска трибуните. В оставащото време до края Кристофър Маквей от Интер Маями получи червен картон, а Тиаго Алмада пропусна отсъдената дузпа. Аржентинският голмайстор на Атланта Юнайтед се прегърна с Меси след последния съдийски сигнал и двамата си размениха фланелките.