Смелият Бърнли взе точка от Сити в мач с шест гола (видео)

19:07
Отборите на Манчестър Сити и Бърнли завършиха при резултат 3:3 в мач от 12-я кръг на английската Висша лига.

Зрелищната среща на "Сити ъф Манчестър" започна с два гола аванс за новака в елита на английския футбол. Резултатът откри шотландския бранител на Бърнли Греъм Александър след изпълнение на дузпа. Гостите поведоха с 2:0 в 32-а минута, когато се разписа Стивън Флетчър. До края на първото полувреме Ман Сити успя да върне едно попадение чрез Шон Райт-Филипс в 43-а минута.

Съставът на Марк Хюз успя да постигне обрат в резултата само в рамките на три минута, като първо Коло Туре в 55-а, а след него и Крейг Белъми се разписаха във вратата на гостите.

Бърни обаче успя да нанеса последния си удар в 87-а минута на двубоя, когато Кевин МакДоналд реализира за крайното 3:3.

В другата среща играна по същото време Белкбърн се наложи над Портсмут с 3:1.