Тотнъм пречупи Съндърланд, Бент пропусна дузпа

18:57
Тотнъм победи Съндърланд с 2:0 у дома в динамичен и интересен мач от поредния кръг на Висшата лига.

"Шпорите" откриха резултата още при първата си по-сериозна атака към вратата на "черните котки". В 12-а минута Питър Крауч свали с глава една топка към Роби Кийн, който отблизо реализира. Това не пречупи гостите и въпреки че не стигнаха до гол, преди почивката те бяха отборът, който нападаше по-опасно.

През вторите 45 минути Съндърланд показа, че ще търси поне точката и в 52-а минута Дарън Бент си изработи спорна дузпа, която обаче би в ръцете на Еурелио Гомес. Това сякаш беше и повратният момент в мача. Ентусиазмът на "черните котки" постепенно изчезна, а в 68-а минута Том Хъдълстоун с бомбен далечен шут покачи на 2:0. До края футболистите на Тотнъм създадоха още 2-3 опасности пред вратата на Съндърланд, който обаче пропуснаха.