Пет различни голмайстори за Вила срещу Болтън

18:53
Отборът на Астън Вила постигна разгромна победа над тима на Болтън в мач от 12-я кръг на английската Висша лига. Мачът на стадион "Вила Парк" завърши при резултат 5:1, а попаденията за домакините бяха реализирани от пет различни състезателя. Българският полузащитник Стилиян Петров не взе участие в тази среща заради контузия.

Головата фиеста започна Ашли Йънг, който откри резултата още в 5-а минута на срещата. Гейбриъл Агбонлахор удвои за Вила две минути преди края на първото полувреме, а Елмандер върна един гол в 45-а минута.

Второто полувреме мина изцяло под диктовката на състава на Мартин О\'Нийл. В 53-а минута Джон Карю се записа сред голмайсторите. Любопитна ситуация имаше в 71-а минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. Джеймс Милнър застана зад топката, пропусна при първия си удар, а след това последва разбъркване и топката отново попадна в Милнър, който този път не сгреши за 4:1 за Вила. Крайното 5:1 оформи Карлос Куеляр в 76-а минута с гол след удар с глава.