Краснодар не остави никакви шансове на Динамо Москва на старта на руската лига

22:51

Краснодар победи с 3:1 като гост Динамо Москва в двубоя, с който беше поставено началото на сезона в руската Премиер лига. “Биковете” напълно доминираха и заслужено стигнаха до трите точки. Резултата откри Джон Кордоба в 27-ата минута след груба грешка в защитата на Динамо и асистенция на Едуард Сперцян. В 35-ата минута Александър Черников удвои аванса на Краснодар, а в 53-ата се разписа и Жоао Батчи.

Домакините стигнаха само до почетно попадение, дело на Фьодор Смолов в 61-ата минута. Нападателят вече има 105 гола в елита на руския футбол и измести от шестото място във вечната голмайсторска листа Роман Павлюченко. Номер 1 сред стрелците в руското първенство е Артьом Дзюба със 165 гола, следван от Олег Веретенников (140), Александър Кержаков (139), Дмитрий Кириченко (129) и Дмитрой Лосков (120).

Срещата на “ВТБ Арена” беше изгледана от 9612 зрители.

През миналия сезон Краснодар финишира на шесто място, а Динамо зае девета позиция в крайното класиране.