Измъчена победа за Сепси пред погледа на Виктор Орбан

22:37

Сепси, който след няколко дни ще гостува на ЦСКА София в първи мач от втория предварителен гръг на Лига на конференциите, постигна първа победа в румънското първенство. Носителят на Купата на северната ни съседка надигра с 1:0 като домакин Университатя Крайова. Попадението реализира Марио Рондон в 89-ата минута.

Сепси получи предимство в края на първата част след червен картон за играча на гостите Маскарена. Въпреки това не се възползва от него и в 74-ата минута паритетът бе възстановен след изгонването на Козмин Матей от домакините.

Това като че ли ги мотивира допълнително и в края на срещата стигнаха до минималния успех.

Двубоят бе изгледан от премиера на Унгария Виктор Орбан. Припомняме, че новият стадион на Сепси е построен именно с унгарско финансиране, тъй като в областта живеят предимно румънци от унгарски произход.