Един гол беше достатъчен на Локомотив София да победи Ботев Враца (видео)

22:03

Отборът на Локомотив София стартира новия сезон с победа. Столичани надиграха с 1:0 Ботев Враца в първия кръг от efbet Лига при дебюта на Стойчо Стоев. Единственото попадение в сблъсъка реализира Димитър Митков (58-дузпа).

Преди началото на срещата капитанът на "железничарите" Красимир Милошев получи специална награда от феновете, след като бе избран за най-добър играч на тима за миналия сезон.

В първия четвърт час от битката темпото бе ниско, като двата състава опитаха няколко центрирания, които обаче не доведоха до сериозни положения.

В 24-ата минута Карлос Франса напредна по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле и шутира, но твърде неточно. Малко по-късно Алан Диас отправи изненадващ изстрел от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на Красимир Костов.

В 35-ата минута и Красимир Станоев опита удар, но и в тази ситуация стражът на врачани се намеси на ниво.

Втората част започна с натиск за домакините, а в 58-ата минута главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа за нарушение на Луис Суарес срещу Карлос Франса. Зад топката застана Димитър Митков, който без проблеми матира Красимир Костов.

Отговорът на гостите от Враца бе с перфектна атака. Резервата Спас Георгиев проби по десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, а там Момчил Цветанов пропусна топката за Чавдар Ивайлов. Халфът шутира от добра позиция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 83-ата минута Галин Минков се озова на голова позиция. Бранителят проби през центъра на терена и комбинира с Карлос Франса. Бразилецът върна топката към младия защитник, който обаче не успя да нанесе точен удар от близка дистанция.

В последните секунди врачани имаха своя шанс. Красимир Тодоров отправи мощен изстрел, но Александър Любенов с фантастичен рефлекс запази трите точки за своя отбор.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – БОТЕВ ВРАЦА 1:0

1:0 Димитър Митков 58'-д.