България не успя да се противопостави на САЩ в Лигата на нациите

08:35

Националният отбор на България по волейбол за мъже отстъпи пред състава на САЩ с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) в последния си от третия турнир в Лигата на нациите в Анахайм (САЩ).

Българските волейболисти приключиха участието си в надпреварата с 2 победи и 10 загуби.

Националите завършиха на 15-та позиция в с 8 точки са на 15-о място в крайното класиране след груповата фаза с 8 точки, като вече си бяха осигурили участие в Лигата на нациите и през следващата година, а последният отбор в подреждането – Китай ще играе в допълнителния "Чалъндж турнир" и само ако го спечели ще запази мястото си във VNL.

Съставът на САЩ реализира 10-и успех, което го изпрати на първо място в крайното класиране с актив от 31 точки (10 победи, 2 загуби).

Националният тим на България се прибира в България и след почивката, дадена от селекционера Пламен Константинов, ще започне подготовката ни за Европейското първенство, на което и България е съдомакин.

Селекционерът Пламен Константинов даде шанс на почти всички състезатели в този мач за изява.

Николай Колев реализира първата точка в двубоя с мощна атака в центъра. Блокаут на Мартин Атанасов и 3:3. Страхотна блокада на Мартин Атанасов и 5:5. Отлична атака на Димитър Димитров над единична блокада от зона 2 и 8:8. Българските волейболисти успяха да поведат с 2 точки при 11:9. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Единична блокада на Светослав Гоцев и 13:11. Единична блокада и на Мартин Атанасов срещу Кайл Енсинг - 14:11. Технична атака на Мартин Атанасов и 15:13. Двойно блокада на Николай Колев и Валентин Братоев срещу атака на Томас Джаешке - 17:14. Матю Андерсън се появи в игра за САЩ. Технична атака на Димитър Димитров и 18:14. Джон Спероу взе второто си прекъсне в първата част. При 18:16 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Великолепна атака по блокадата на Валентин Братоев - 19:16. Грешка в атака на Гарет Муагутутиа и 20:16 за България. Димитър Димитров атакува мощно по правата от зона 2 за 23:19. Мика Ма'а спря с единична блокада атака на Димитър Димитров - 23:22. Троен блок спря нова атака на Димитър Димитров и равенство 23:23. Тейлър Ейвърил би сервис в мрежата и геймбол за нашите волейболисти - 24:23. Сервис в аут на Мика Ма'а - 25:24. Светослав Гоцев също сгреши началния удар. Отлична атака в центъра на Николай Колев - 27:26. Пайп на Томас Джаешке изведе американците до геймбол при 27:26. Николай Колев атакува успешно в центъра за равенство при 27:27. Валентин Братоев би сервис в мрежата - 27:28. Матю Андерсън завърши трудна атака и САЩ спечели първата част с 29:27.

Матю Андерсън остана на игрището и в началото на втората част. Николай Колев атакува успешно в центъра за 2:3. Ас на Димитър Димитров и равенство при 3:3. Двоен блок на Николай Колев и Георги Сеганов спря атака на Муагутутиа - 4:3. Блокаут на Димитър Димитров - 5:4. Единична блокада на Светослав Гоцев и 8:7 за България. Матю Андерсън отигра безпроблемно на разкъсана блокада за равенство - 8:8. Нова единична блокада на Светослав Гоцев - 9:8. Атака в центъра на Светослав Гоцев - 10:9. Американците успяха да обърнат резултата в своя полза при 14:11 след неочаквана атака на Мика Ма'а. Томас Джаеке атакува успешно по диагонала от зона 4 и САЩ поведе с 15:12. Мартин Атанасов атакува за 13:15. Мика Ма'а пусна технично в нашето поле за 16:14. Единична блокада на Мика Ма'а срещу пайп на Валентин Братоев и 17:14 за САЩ. Отлична атака на Мартен Атанасов - 15:17. Аспарух Аспарухов сгреши началния удар и 15:18. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 16:18. Американците поведоха с 4 точки при 22:18. Мартин Атанасов бързо върна една точка за 19:22. Матю Андерсън атакува над двойната ни блокада за 23:19. Домакините стигнаха до геймбол след ас на Матю Андерсън - 24:19. САЩ спечели втората част с 25:19.

Илия Петков и Аспарух Аспарухов започнаха на състава на България в началото на третата част. Илия Петков отигра в центъра за 2:2. При 2:5 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Матю Андерсън пристъпи линията за атака от втора линия и 6:7. При 6:8 в игра за България се появи и Николай Пенчев. Българските волейболисти успяха да изравнят при 11:11. Гарет Муагутутиа записа лесна точка в атака за 13:11. Светослав Гоцев отигра в атака за 12:13. страхотна игра в защита на Николай Пенчов даде шанс на Денис Карягин да атакува технично за равенство 15:15. Мика Ма'а пусна технично топката в нашето поле и 16:15 за САЩ. Денис Карягин атакува успешно на единична блокада и България поведе със 17:16. Пайп на Гарет Муагутутия и САЩ поведе с 18:17. Блокаут на Томас Джаешке и 19:17 за американците. Дейвид Смит атакува безкомпромисно в центъра за 20:18. Илия Петков би начален удар в аут - 19:21. Ас на Кайл Ръсел - 22:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Мартин Атанасов отигра технично в атака за 21:23. Гарет Муагутутиа изведе американците но мачбол при 24:21. Двойна блокада спря атака на Валентин Братоев и САЩ спечели третата част с 25:21 и мача с 3:0 гейма.

Мартин Атанасов реализира 9 точки (2 блока). С по 6 точки завършиха Светослав Гоцев (3 блока) и Димитър Димитров (1 ас). Гарет Муагутутиа стана най-резултатен за САЩ с 14 точки (1 ас). Томас Джаешке добави още 12 точки (2 блока).

БЪЛГАРИЯ - САЩ 0:3 (27:29, 19:25, 21:25)