Ботев Пловдив показа мускули срещу сърби на "Колежа"

21:36

Ботев Пловдив разби Раднички Ниш с 3:0 в контролна среща с начален час 19:00. Мартин Секулич (17, 33) беше точен за домакините с глава, а след това удвои от дузпа. Реда Рабей (41) направи резултата класически след страхотно подаване на Красиан Колев. Мачът бе на стадион "Христо Ботев" и беше гледан на живо от около 1000 фенове на "жълто-черните". Това бе последна проверка за „канарчетата“, която се явява представяне на тима преди началото на сезон 2023/24. В първия си мач от от шампионата Ботев гостува на Локомотив Пловдив.

Вчера, събота, Ботев победи с 1:0 Черноморец (Бургас) в контролна среща на "Колежа". В нея участие взеха всички останали футболисти, с които наставникът Станислав Генчев разполага.

"Канарчетата" упражниха домакински натиск и прибраха гостите в тяхната половина, без да позволят на тима на Раднички да играе с топката повече близо 10 минути.

В 17-ата минута Ботев поведе в резултата, възползвайки се от по-добрите си действия по терена. Центриране на Красиан Колев от фаул намери Мартин Секулич в наказателното поле, а нападателят отклони топката с глава неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата зад Драган Росич.

Веднага след попадението резултатът можеше да бъде изравнен. Футболист на Раднички стреля към вратата, а малко преди голлинията Роберто Пунчец подложи крак и блокира топката. В 25-ата минута Красиан Колев получи топката на левия фланг, след което влезе към вътрешността на терена и шутира. Топката попадна право в ръцете на вратаря на Раднички.

В 30-ата минута Янис Карабельов подаде зад гърба на защитата към Реда Рабей. Халфът изскочи добре зад бранителите и пробва директен удар в обратния ъгъл, който премина на сантиметри покрай гредата. Четири минути по-късно Ботев удвои преднината си с втори гол на Мартин Секулич в мача. Главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа за нарушение на Мака Гаку в наказателното поле срещу Джеймс Ето'о. Бранителят изблъска халфа на Ботев, което беше достатъчно да се отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Мартин Секулич, който прати вратаря в обратния ъгъл.

В 41-ата минута резултатът стана класически за Ботев. Магическо подаване на Красиан Колев с външен фалц матира защитата на Раднички и намери Реда Рабей на удобна позиция. Халфът пое топката, влезе към вратата и шутира с долния десен ъгъл.

Раднички можеше да намали изоставането си преди края на първото полувреме, но късметът не бе с тима. Центриране на капитана Александър Пейович кацна върху горната греда, след което защитата на Ботев изчисти топката в предни позиции.

В 51-вата минута Красиан Колев настъпи топката за Реда Рабей, чийто силен удар прелетя над вратата. Последва бърза размяна на удари, всеки от които беше доста неточен. В 59-ата минута Раднички създаде добра опасност пред вратата на Ботев. Стефан Цветкович беше изведен зад защитата, но не успя да преодолее Хидайет Ханкич, който блокира шута с крак.

В 65-ата минута далечен шут на Франсис Куми Анди премина покрай вратата на влезлия от резервната скамейка Даниел Кайзер. В 72-рата и опитът на Саша Марянович да преодолее Кайзер от далечна дистанция не бе успешен. В 81-вата минута Самуел Акере пропиля златна възможност да отбележи за 4:0. От близка дистанция той шутира към вратата, но резервният страж на Раднички Дмитрий Стеванович блокира удара.

В 88-ата минута Мака Гаку от състава на гостите получи втори жълт и респективно червен картон, като първоначално не искаше да напусне терена, но впоследствие бе заменен от друг играч.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - РАДНИЧКИ НИШ 3:0

1:0 Мартин Секулич 17'
2:0 Мартин Секулич 34' Д.
3:0 Реда Рабей 41'

Стартови състави:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 44. Роберто Пунчец, 16. Самуел Акере, 14. Янис Карабельов, 15. Джеймс Ето‘о, 26. Амаду Думбуя, 22. Реда Рабей, 10. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич;

РАДНИЧКИ НИШ: 1. Драган Росич, 3. Базил Ямкам, 19. Александър Войнович, 76. Мака Гаку, 20. Филип Фрей, 15. Александър Пейович, 17. Милорад Стаич, 99. Лазар Павлович, 88. Сава Петров, 31. Джуро Жеч, 29. Павле Ивеля;