Хавиер Ибаниес грабна златен медал за България

17:17

Хавиер Ибаниес завоюва златен медал за България от Европейските игри.

Националът ни в категория до 57 килограма при мъжете надигра с 4:1 гласа испанеца Хосе Килес във финална битка на ринга в Краков.

Националът ни започна битката по-уверено със серия от крошета. И двамата боксьори показваха добра дисциплина в защита и държаха гардовети си високо.

Килес разчиташе предимно на контра атаки и вкарваше много сила зад ударите си, но Ибаниес бе по-бърз и точен в повечето размени.

И втората част започна по-добре за национали ни. Световният шампион за младежи бе по-настоятелният и агресивен боксьор на ринга. Той държеше центъра и влезе в своя подем в последната минута на втората част.

Испанецът знаеше, че изостава в резултата и започна да търси още повече удари в трупа и комбинации тяло-глава, но защита на Ибаниес беше солидна. Националът ни показа отлична кондиция и бе активен до самия край на двубоя.

Така с пет победи в полския град Хавиер Ибаниес донесе втори златен медал от турнира по бокс на Европейските игри.