Аржентина ни нанесе поредна загуба в Лигата на нациите

19:57

Волейболистите от националния отбор на България допусна 5-а поредна и общо 6-а загуба в тазгодишното издание в Лигата на нациите. Момчетата на селекционера Пламен Константинов отстъпиха на коравия тим на Аржентина с 0:3 (18:25, 21:25, 22:25) в третия си мач от турнира в Група 4 от втората седмица на Лигата, игран тази вечер в зала "КО'МЕТ" в Орлеан (Франция).

По този начин "лъвовете" остават с едва 1 победа, 6 загуби и 5 точки в актива, като за момента са на 12-о място в общото временно класиране. Аржентина е с 5 победи, 2 загуби и 15 точки е на 4-а позиция.

Последната среща на България на турнира е срещу Куба в неделя (25 юни) от 14,00 часа българско време. Двубоят е изключително важен и за двата тима, които са сред "чалъндж" отборите в Лигата на нациите, а до момента имат само по една победа.

"Гаусочите" пък ще завършат с мач срещу непобедения до момента тим на Япония. Тази среща е утре (24 юни) също от 14,00 часа.

Началото на първия гейм беше много добро за България, която поведе с 3:0 след отлична блокада и контра на Александър Николов. Постепено Аржентина успя да изравни при 8:8 след блокада и контра през центъра на Агустин Лосер. "Гаучосите" дори дръпнаха с 10:8 след нови два блока на Лусиано Палонски и Лосер, което пък накара селекционерът на България Пламен Константинов да вземе прекъсване. Въпреки това, разликата нарасна до 13:9 след поредна успешна блокада на Лосер и ас на Палонски. Преднината на Аржентина продължи да расте до 18:13 след контра и блокада на влезлия като резерва Пабло Кукарцев. Аржентинците задържаха предимството си до 22:16 след нови два поредни силни аса на Палонски, след което спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:18.

За старта на втората част в игра за България започна Аспарух Аспарухов на мястото на Светослав Иванов. Двата тима тръгнаха напълно равностойно в гейма до 7:7, след което "лъвовете" поведоха с 9:7 след успешна атака на Аспарухов и аут на Агустин Лосер. Постепенно Аржентина успя да изравни при 13:13 и дори да дръпне с 14:13 след блокада и контра на Бруно Лима. Разликата леко нарасна до 17:15 след нова успешна контра на Лима. Преднината на "гаучосите" стана 21:18 след невероятно разиграване и силна контра през центъра на Лосер. Резултатът стана 23:19 след поредна контра, този път на Лусиано Палонски, след което Пламен Константинов поиска прекъсване. В крайна сметка Аржентина спечели без проблеми гейма с 25:21 след блок-аут на Палонски и поведе с 2:0.

След равностойното начало на третия гейм Аржентина отново поведе с 5:2 и 7:4 след силни изяви на сервис на Агустин Лосер и Лусиано Висентин, което принуди Пламен Константинов да вземе тайм-аут. Играта продължи равностойно до 11:8 след блок-аут на Лусиано Палонски. След това разликата набъбна до 13:9 след силен ас на Бруно Лима и второ прекъсване за Константинов и България. Последваха грешка в атака на Александър Николов и технично пускане на Висентин и 15:9 за "гаучосите". Аржентина задържа предимството си до 21:14 след поредна контра на Висентин. Постепенно България успя да стопи пасива си до 21:23 след страхотни изяви на сервис и в атака на Александър Николов и няколко отлични блокади. Все пак, играчите на Марсело Мендес спечелиха гейма с 25:22 след сервис в аут на Илия Петков, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатни за България станаха Димитър Димитров (45% ефективност в атака) и Александър Николов (1 блок, 1 ас, 46% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) с по 13 точки.

За тима на Аржентина Лусиано Палонски (1 блок, 4 аса, 57% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) и Агустин Лосер (6 блока!, 2 аса и 73% ефективност в атака) реализираха 17 и 16 точки за победата.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 0:3 (18:25, 21:25, 22:25)