Здравков: Незаслужено загубихме

10:47
Наставникът на Левски Антони Здравков изрази своето разочарование след загубата на "сините" с 0:1 от Ред Бул Залцбург.

"Незаслужено загубихме днес. Имахме проблеми до 10-15-та минута в лявата зона. В последните минути се случиха доста ненормални неща. Според моя часовник времето бе изтекло преди 50 секунди, когато ни отбелязоха гол. Не знам какво е състоянието на Георги Петков. Той имаше видими проблеми с рамото и може би затова не успя да реагира по-добре при попадението на австрийците. Създадохме доста положения за гол, но за съжаление ги пропуснахме. Не е нормално българският шампион да не може да вкара гол вече четвърти мач подред в Лига Европа. За мен преломният момент беше при червения картон на Георги Сърмов. Няма как обаче да победиш, когато не си вкарваш ситуациите. След като видях набързо записа мисля, че има нарушение срещу Петков, а след това Сърмов извърши нарушение. Няма логика и практика да виним конкретно даден състезател, когато е сбъркал. Когато няма успех са виновни всички, и треньорите и футболистите. Класата и нивото на Петков не му позволяват да допуска такава грешка, като тази която направи при ситацията с червения картон на Сърмов. Показахме характер срещу един отбор като Залцбург, защото те са един от най-добер спонсорираните и организирани тимове в Европа", сподели Здравков.