ЦСКА загуби и на \"Сейнт Якобс Парк\" (видео)

21:51
Раздираният от проблеми и скандали състав на ЦСКА загуби с 1:3 от лидера в Група "Е" на Лига Европа Базел . Първото полувреме на мача завърши при резултат 2:0 за швейцарския тим.

Пред полупразните трибуни на стадион ЦСКА  първото опасно положение дойде в 4-а минута на срещата, когато Маркиньос имаше възможност да центрира в наказателното поле на Базел, но чернокожият халф предпочете да стреля във вратата, а топката излезе в аут.  През първите 10 минути на мача българският отбор беше по-активен и имаше териториално и игрово предимство.

В следващите минути играта се пренесе изцяло в центъра на терена, като Костадин Стоянов и Викторс Морозс от състава на ЦСКА получиха жълти картони.

Три минути по-късно, след контраатака за гостите, Маркиньос отправи топовен исзтрел от повече от 30 метра, но топката мина малко над напречната греда на стража на Базел Коломба. Малко след това наставникът на софийския тим Любослав Пенев извърши смяна като игра напусна Морозс, а на терена влезе Николай Манчев.

В 29-а минута главният съдия на срещата Олег Ориеков не отсъди дузпа за домакините, след като бранителят на ЦСКА Коста Стоянов игра с ръка в наказателното поле на своя тим.

Следващите няколко минути Безел контролираше развоя на събитията напълно и това даде резултат. В 35-а минута след постепенна атака домакините стигнаха до първи гол в срещата, чийто автор стана Гелаберт, а топката влетя в мрежата на Чавдаров след като бе изстреляна силно от 20-тина метра и рикошира в гърба на футболист на Базел.

В 40-а минута Александър Бранеков извърши нарушение срещу Фрай в наказателното поле и реферът от Украйна отсъди дузпа за Базел. Самият Александър Фрай застана зад топката и не сгреши при изпълнението от бялата точка за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.

Втората част на мача започна по-добре за "армейците". Техните постепенни атаки доведоха до много опасно положение пред Масимо Коломба, при поето след разбъркване в наказателното поле Маркиньос имаше възможност да намали резултата, но ударът му с глава от близко разстояние бе неутрализиран от вратаря на Базел.

В 61-а минута капитанът на ЦСКА Тодор Янчев върна тима си в мача, след като реализира много красив гол. Дефанзивният полузащитник бе оставен непокрит в наказателното поле на Базел при изпълнение на корнер от страна на ЦСКА и след като отлично си спря топката с гърди отправи неспасяемо воле към вратата на за 2:1.

Само 6 минути по-късно обаче Павел Виданов допусна груба грешка при центриране към Александър Фрай, при което нападателят се озова сам срещу Здравко Чавдаров и без проблем го преодоля за 3:1 за Базел.

В следващите няколко минути Маркиньос имаше две добри възможности да реализира попадение, но и в двата случая бразилският футболист не съумя да преодолее вратаря на домакините.

До края на мача и двата отбора имаха възможност да реализират нови попадение, но до гол не се стигна и Базел победи ЦСКА с 3:1 и остава начело в класирането с 9 точки.

Стартови състави:

Базел: Коломба, Атан, Гелаберт, Хюгел, Чипърфийлд, Фрай, Стокър, Алмерарес, Сафари, Инкоом, Кабрал

ЦСКА: Чавдаров, Баес, К. Стоянов, Бранеков, Виданов, Морозс, Т. Янчев, Маркиньос, Делев, Вл. Манчев, Ив. Стоянов

Базел - ЦСКА 3:1
1:0 - Гелаберт, 35\'
2:0 - Фрай, 41\'
2:1 - Янчев, 61\'
3:1 - Фрай, 67\'