Реал Мадрид победи Севиля като гост

01:59

Реал Мадрид победи като гост Севиля с 2:1 в мач от предпоследния 37-ми кръг на Ла Лига. Рафа Мир откри резултата още в 3-ата минута за домакините. С два гола на Родриго обаче (29' и 69') Кралският клуб осъществи пълен обрат. Реал Мадрид продължава да се бори за второто място в класирането с градския съперник Атлетико и записа втора поредна победа в шампионата. Така кръг преди края Реал вече има 4 точки пред "дюшекчиите" с мач повече. Севиля пък остава на 10-о място в класирането, а със сигурност мислите на тима и днес бяха насочени към предстоящия финал в Лига Европа с Рома на 31 май (сряда).

Така Севиля записа първа загуба в първенството от пет мача насам. Наставникът Хосе Луис Мендилибар не можеше да разчита днес на наказаните Пап Гей и Хесус Навас. В състава на Севиля  имаше доста промени в сравнение с равенството с Елче в предишния кръг (1:1), като днес не стартираха титуляри като Марко Дмитрович, Лоик Баде, Алекс Телеш, Юсеф Ен-Несири и Лукас Окампос. Андалусийците разчитаха атака на Рафа Мир, подпомаган от Ерик Ламела, Брайън Хил и Папу Гомес.

Реал Мадрид днес игра без големите си звезди Карим Бензема и Винисиус, които са контузени. С травми са още Марко Асенсио и Мариано Диас, а Дани Карвахал бе наказан.

Така днес Карло Анчелоти бе избрал Феде Валверде, Родриго и Дани Себайос в предни позиции за “лос бланкос”. В сравнение с победата над Райо Валекано титулярните си места бяха отстъпили Карвахал, Начо, Рюдигер, Камавинга и Бензема, а вместо тях се появиха Лукас Васкес, Едер Милитао, Ферлан Менди, Дани Себайос и Аурелиен Чуамени.

Севиля откри резултата още с първата си атака в двубоя. В 3-тата минута опасен удар на Брайън Хил бе блокиран от Едер Милитао, топката се озова в Рафа Мир, който отправи страхотен шут с левия крак и не остави никакви шансове на Тибо Куртоа - 1:0 за домакините. Реал Мадрид опита да реагира и в 15-ата минута Родриго направи страхотен пропуск от много удобна ситуация, след като получи добро подаване от Лукас Васкес. Севиля отговори в следващите минути с два далечни удара на Иван Ракитич и Карим Рекик.

Така дойде 29-ата минута, когато Реал Мадрид получи правото да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция. Родриго застана зад топката и отправи страхотен удар, който направи Ясин Буну безпомощен - 1:1. Седем минути по-късно Севиля отново можеше да подаде, след като Гонсало Монтиел свали топката за Ерик Ламела, който с опасен шут уцели десния страничен стълб на Куртоа. В 42-рата минута Алехандро Гомес напредна добре и подаде отново към Ламела, но той от непосредствена близост направи нов голям пропуск.

Втората част започна по-спокойно, като първите десет минути нямаше кой знае какви положения. В 54-ата минута пък Феде Валверде се контузи и бе заменен от Едуардо Камавинга. Седем минути по-късно Дейвид Алаба отправи далечен изстрел, но бе неточен. И когато темпото видимо бе поспаднало, Родриго избухна с втори изключителен гол. След бърза контраатака бразилецът получи топката след хубав пас Тони Кроос, финтира световния шампион Гонсало Монтиел и с хубав удар с десния крак осъществи пълния обрат за Реал Мадрид - 1:2 в 69-ата минута. Пет минути по-късно гостите пропуснаха да увеличат аванса си, след като резервата Алваро Родригес бе неточен след удар с глава.

Всичко това изнерви Севиля и в 83-тата минута Маркос Акуня се поддаде на провокация и бе изгонен с директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Дани Себайос. Пет минути по-късно страхотен далечен шут на Тони Кроос бе отразен от Буну. Зачестиха и фаловете и разправиите между двата тима и логично главният съдия Сесар Сото Градо даде цели девет минути продължение. В последните секунди на мача влезлият като резерва Антонио Рюдигер пропусна да отбележи трети гол за тима си след неточен далечен шут.