Хайдук ликува с Купата на Хърватия за втора поредна година

00:01

Хайдук Сплит спечели за втора поредна година Купата на Хърватия. Тази вечер възпитаниците на Иван Леко спечелиха с 2:0 финала срещу Шибеник и така защитиха успеха си от миналия сезон. Победата дойде с голове на Дарио Мелняк в 62-рата и Марко Ливая от дузпа в 95-ата минута.

Хайдук доминираше в мача и можеше рано да вземе преднина, но в 3-тата минута гол на Ян Млакар бе отменен заради засада.

След това същият футболист пропусна още една добра възможност и така първата част завърши без попадения.

В 62-рата минута съставът от Сплит най-накрая материализира преднината си. Тогава при едно разбъркване пред вратата удар на Кровинович бе блокиран, но Мелняк стигна до топката и я прати в млежата за 1:0.

В добавеното време на мача Хайдук получи и дузпа в своя полза след намесата на ВАР. Марко Ливая застана зад бялата точка и реализира за крайното 2:0.

Така Хайдук отново вдигна трофея. Това е 8-ма купа за клуба откакто Хърватия е самостоятелна държава. С най-много успехи в този турнир е Динамо Загреб с 16 трофея във витрината си.