Ковънрти Сити и Мидълзбро завършиха 0:0 в първия полуфинален сблъсък

21:39

Ковънрти Сити и Мидълзбро завършиха 0:0 на „Ковънтри Билдинг Сосайъти Арена“ в първия полуфинален сблъсък помежду си от плейофите в Чемпиъншип. Интересно е, че в началото на седмицата двата отбора отново се изправиха един срещу друг, но на „Ривърсайд“. Този двубой бе част от последния кръг на редовния сезон, като също завърши без победител – 1:1.

Още в 13-ата минута гостите можеха да вземат аванс, но удар на Чуба Акпом срещна гредата след намесата на Бен Уилсън. Тимът на Майкъл Карик продължи да дебютира през първата част, но попадение на Джоунс бе отменено заради засада. Ковънтри имаше само една по-добра възможност преди почивката, но изстрел на Кели с глава премина встрани от целта.

Домакините подобриха значително представянето си след почивката, но така или иначе не успяха да регистрират нито един точен удар за 90 минути. Калъм Дойл и Густаво Хамър имаха добри възможности, от които така и не се възползваха.