Виляреал не прояви и капка милост спрямо Атлетик Билбао

22:25

Виляреал постигна трета победа в последните си четири мача, след като разби с 5:1 Атлетик Билбао. Победата закрепи "жълтата подводница" на петото място в Ла Лига и остави разликата от четвъртия Реал Сосиедад само пет точки, което запазва надеждите за ново участие в Шампионската лига на двукратния полуфиналист в надпреварата.

На своя "Естадио де ла Керамика" домакините откриха в средата на първото полувреме с гол на Алекс Баена, а 13 минути след това Николас Джаксън покачи на 2:0. Точно преди почивката баските върнаха един гол чрез Ойхан Сансет от дузпа, но през втората част разликата между двата отбора се оказа още по-голяма.

Виляреал не спря да атакува вратата на съперника си и това доведе до нови три гола. В 50-ата минута Джаксън реализира втория си гол в мача за 3:1, а час след началото на мача Айтор Паредес си отбеляза автогол. Крайното 5:1 бе оформено от Баена в последните секунди на редовното време след подаване на Ману Тригерос.