Фиорентина пак се подигра с Дебрецен

00:05
Отборът на Фиорентина продължи с отличното си представяне в Шампионска лига след като записа нова разгромна победа над състава на Дебрецен. Виола разби унгарския шампион с 5:2 на стадион "Артемио Франки" и по този начин събра актив от 9 точки два кръга преди края на груповата фаза.

Първото попадение в срещата падна в 13-а минута, а негов автор стана румънският нападател Адриан Муту. Гостите все пак успяха да покажат съпротивителни сили и в края на първата част добре познатият и в България Рудолф възстанови равенството. Пред втората част домакините не оставиха никакво съмнение, кой е по-добрият отбор на терена и с голове на Дарио Дайнели, Рикардо Монтоливо и Марко Маркиони доведоха резултата до 4:1. В 70-а минута Кулибали отбеляза втори гол за състава на гостите, а намиращият се в отлична форма Алберто Джилардино оформи крайното 5:2 в 74-а минута.