Арсенал разби АЗ Аклмаар, Аршавин с три асистенции

23:38
Лондонският Арсенал разби с 4:1 шампиона на Холандия АЗ Алкмаар в среща от група "F" на Шампионската лига.

Първата част премина под диктовката на лондончани и логично те стигнаха до преднина от два гола. В 26-а минута Франсеск Фабрегас получи топката на границата на наказателното поле, финтира Мендес да Силва и отправи удар по посока вратата на Серхио Ромеро. Изстрелът на капитана на Арсенал не беше много силен, но стражът на холандците закъсня с намесата си и топката влезе в неговия долен десен ъгъл. След отбелязаното попадение "артилеристите" успокоиха темпото и спокойно доиграваха първите 45 минути. В края на полувремето обаче, Самир Насри получи чудесна топка от Андрей Аршавин, финтира противников бранител, и с премерен удар матира за втори път Серхио Ромеро.

Вторите 45 минути не промениха развоя на срещата, а концентрираната игра на домакините доведе до нови две попадения във вратата на АЗ Алкмаар. В 52-а минута Диаби открадна една топка в центъра на терена и пусна пас към Андрей Аршавин. Руснакът овладя топката и без много да се колебае отправи прекрасно извеждащо подаване към Франсеск Фабрегас. Испанецът овладя топката и с чудесен удар над Ромеро направи резултата класически. С това бедите за състава на Роналд Куман не свършиха. В 72-а минута Андрей Аршавин се възползва от чудесно извеждащо подаване на Едуардо Да Силва и проби по дясното крило. Руснакът финтира защитник и подаде кълбото към Абу Диаби, който вкара четвърти гол за "артилеристите", след трета асистенция на Аршавин в мача. Гостите стигнаха до почетно попадение дело на Ленс в 82-а минута.

Арсенал - АЗ Алкмаар - 4:1
1:0 - Фабрегас - 26 мин
2:0 - Насри - 43 мин
3:0 - Фабрегас- 52 мин
4:0 - Диаби - 72 мин
4:1 - Ленс - 82 мин

Арсенал: Алмуния, Ебуе, Галас, Вермаелен, Гибс, Сонг, Диаби, Фабрегас, Насри, Аршавин, Ван Перси

АЗ Алкмаар: Ромеро, Ялиенс, Морено, Мендес Да Силва, Мойсандер, Холман, Поулсен, Шаарс, Мартенс, Пеле, Дембеле