Порто се класира на финал за Купата на Португалия

06:47

Порто се нуждаеше от продължения, за да стигне до финала за Купата на Португалия. След победата с 2:1 над Фамаликао като гост, "драконите" загубиха в редовното време на реванша със същия резултат, но с два гола след 120-ата минута отборът на Серджио Консейсао се добра до финалния двубой.

Порто излезе без част от титулярите си и гостите се възползваха. В 21-ата минута Йондер Кадис откри в полза на Фамаликао, но в 28-ата Галено изравни от дузпа. Четвърт час преди края Иван Пахуело вкара втори гол за Фамаликао и прати мача в продължения.

В тях драмата настъпи буквално в последните секунди, когато Отавио вкара за 2:2, Родриго Консейсао получи червен картон, а Еванилсон оформи пълния обрат - 3:2 за Порто.

В спора за трофея "драконите" ще се изправят срещу Брага, който елиминира Насионал с общ резултат 7:2. Финалът ще се играе на 4 юни в Оейраш.