Пирин и Ботев (Пд) сътвориха зрелище, канарчетата взеха трите точки след хеттрик на Бароан (видео)

17:55

Ботев Пловдив се наложи с 4:2 в гостуването си на Пирин Благоевград в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига и постигна първа победа от шест кръг насам. Двата тима изиграха изключително интересен и атрактивен двубой, който можеше да завърши както в полза на единия, така и в полза на другия отбор. Над всички обаче бе Антоан Бароан, който вкара хеттрик (27’, 32’ и 74’). Именно французинът вкара първите два гола в срещата, но след това автогол на Виктор Генев (44’) и хубаво попадение на Чебраилс Макрецкис (45’) изравниха резултата. В първите минути на втората част Дюлгеров си вкара автогол (64’), а след това нов гол на Бароан (74’) реши всичко в срещата. Пирин също имаше своите възможности, но не успя да зарадва наставника си Христо Янев, който днес празнува рожден ден.

Двубоят започна двуостро, като още след няколко секунди игра Самюел Акере отправи опасно центриране отляво, което наложи намесата на Янко Георгиев. В 5-ата минута Пирин организира първата си по-сериозна атака, след като Андрей Йорданов проби отляво и пусна пас по земя към Кондраков. Халфът стреля по земя от движение, но Виктор генев изби малко пред голлинията.

Последваха силни минути за Ботев, в които “канарчетата” бяха на няколко пъти близо до повеждане. Първо Виктор Генев имаше шанс след корнер, а малко по-късно в 11-ата минута Бароан стреля добре от дистанция, но в аут. Най-чистото положение дойде в 16-ата минута, когато при една от атаките на Ботев Антоан Бароан стреля директно от воле от границата на наказателното поле, но топката се отклони в страничния стълб.

В 23-ата минута гостите организираха бърза контраатака, след която Акере напредна отляво и пусна подаване към Бароан. Нападателят остана сам срещу Георгиев, но и този път мерникът му изневери и кълбото пофуча покрай страничния стълб. Няколко секунди по-късно Акере се размина на сантиметри от топката след остро подаване, успоредно на голлинията.

4 минути по-късно обаче натискът на гостите даде разултат и те заслужено поведоха. След центриране отдясно Янко Георгиев скочи и изби, но за негово нещастие топката попадна право в краката на Бароан. Този път острието на “канарчетата” не сбърка и вкара в опразнената врата - 0:1.

В 32-ата минута положението за домакините стана още по-лошо, след като Макрецкис спъна Акере в наказателното си поле. Това логично накара главния съдия Драгомир Драганов да отсъди дузпа, а с изпълнението се нагърби Антоан Бароан. Французинът прати вратаря в грешния ъгъл и с мощен шут направи 0:2.

След двата гола, които получи в своята врата, Пирин взе инициативата и започна все повече да атакува и да търси връщане в мача. Така се стигна до 44-ата минута, когато Вячеслав Велев поде атака отдясно и центрира по земя. Николай Генов протегна крак с надеждата да избие топката, но за негово нещастие я прати в собствената си врата - 1:2.

Само няколко секунди по-късно резултатът вече бе равен. Много добра комбинация между футболистите на благоевградчани доведе до това Смоленски да поеме на гърди с гръб към вратата и с едно чукване на кълбото да го подаде към Макрецкис. Халфът на “зелените” пое направи няколко лъжливи движения и с мощен изстрел от границата на наказателното поле вкара за 2:2.

Още в първите секунди на второто полувреме Ботев стигна до трети гол. След атака отдясно Бароан получи в наказателното поле и стреля добре, с което матира Георгиев - 2:3. Веднага след попадението обаче бе свирена засада на Минков, който отправи подаването, и така резултатът остана 2:2.

Веднага след тази ситуация обаче домакините организираха атака, след която получиха корнер. След изпълнението му се получи разбъркване в наказателното поле на “орлетата” и Дилан Мертенс отправи удар. Топката се отклони в капитана Дюлгеров и попадна в мрежата на Пирин - 2:3.

След гола Пирин се втурна в атака и веднага организира нещо опасно. Данило Кондраков центрира отдясно и намери Мартин Смоленски, а нападателят стреля. Ударът му обаче бе блокиран от Самюел Супрайен, а домакините веднага поискаха дузпа за игра с ръка. Докато спорят обаче играта продължи и Андрей Йорданов стреля от дистанция, Ханкич изби, а Тютюков се опита да направи добавка с глава, но отново вратарят на пловдивчани улови.

След това играта бе спряна за около 5-6 минути, защото главният съдия проверяваше на ВАР първо за червен картон за опасна игра на Кондраков срещу Ханкич, а след това и за дузпа на Пирин. И в двата случая обаче не отсъди нищо. Така “орлетата” останаха с 11 души на терена, но без дузпа.

В 74-ата минута сякаш Ботев сложи точка на спора. След центриране от ъглов удар Андрей Йорданов не успя да избие и така топката стигна до Бароан. Голмайсторът на “канарчетата” пое добре и с хубав удар с външен фалц вкара третия си гол в двубоя - 2:4.

В 85-ата минута Тютюков стреля от малък ъгъл, но Ханкич улови. Почти веднага след това Кондраков шутира от разстояние, но неточно. До последния съдийски сигнал може да се каже, че двубоят се доиграваше и не се случи нищо кой знае колко интересно. Така Ботев постигна важна победа.

Както стана ясно, Ботев прекъсна серията си от шест поредни загуби и вече има 32 точки на 10-ото място. По този начин “канарчетата” няма шанс да попаднат в плейофната зона за оставане в елита и ще играе в групата от 7-мо до 10-то място. Пирин от своя страна записва четвърта поредна загуба и остава на 14-ата позиция с 21 точки.

ПИРИН 2:4 БОТЕВ

0:1 Антоан Бароан (27)
0:2 Антоан Бароан (32) - д.
1:2 Виктор Генев (44) - авт.
2:2 Чебраилс Макрецкис (45)
2:3 Александър Дюлгеров (64) - авт.
2:4 Антоан Бароан (74)

Стартови състави:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 13. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис, 19. Вячеслав Велев;

Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 44. Роберто Пунчец.