Интер с невероятен обрат за четири минути в Киев

23:57
Съставът на Динамо Киев загуби от Интер с 1:2 на стадион "Валери Лобановски" в среща от група "F" на Шампионската лига. След първите 45 минути резултатът бе 1:0 в полза на домакините, след гол на легендата на Милан Андрий Шевченко, но в заключителните минути на срещата Диего Mилито и Уесли Снайдер донесоха победата на Интер.

Двата тима мериха сили при 4°C под нулата на стадиона в Киев, което определено повлия на качеството на играта. В 21-а минута домакините стигнаха и до преднина в мача. Любимецът на "червената" част на Милано Андрий Шевченко успя да накаже защитата на гостите. Украинецът получи топката на границата на наказателното поле, където Деян Станкович и Естебан Камбиасо закъсняха да го покрият. Шева отправи удар от воле, който описа странна траектория, след като се отклони в крака на Станкович и падна зад стража Жулио Сезар. След попадението киевчани свалиха темпото на игра и се поприбраха в своята половина, а защитата се справи доста добре с нападателите на гостите Самуел Ето\'о и Диего Милито. През първата част и двамата централни защитници на "нерадзурите" Лусио и Самуел бяха декорирани с жълти картони.

През втората част Жозе Моуриньо реагира на негативния резултат и вкара в игра Марио Балотели. Присъствието на нападателя съживи играта на италианците и усили натиска върху състава на домакините. Въпреки многобройните положения пред Богуш, Самуел Ето\'о и Диего Милито така и не намираха път към вратата. В 86-а минута Интер все пак се добра до изравняване. Блестящо подаване на Уесли Снайдер намери Диего Милито в наказателното поле. Аржентинецът пое много добре топката и с техничен удар изравни резултата. Само четири минути по-късно момчетата на Моуриньо стигнаха и до победата. Силен удар на Съли Мунтари не бе отбит по-най добрия начин от Богуш, Диего Милито притича и стреля, но стражът отново изби топката, която в крайна сметка попадна в Уесли Снайдер и той я прати в мрежата за 2:1 в полза на Интер.

Динамо Киев - Интер - 1:2
1:0 - Шевченко - 21 мин
1:1 - Диего Милито - 86 мин
1:2 - Уесли Снайдер - 90 мин.

Динамо Киев: Бугош, Леандро Алмейда, Нинкович, Михалик, Качериди, Ярмоленко, Маграо, Вукоевич, Еременко, Милевски, Шевченко

Интер: Сезар, Киву, Санети, Лусио, Самуел, Майкон, Камбиасо, Станкович, Снайдер, Ето\'о, Милито