Волфсбург ще срещне Барселона в Женската Шампионска лига след драматичен успех срещу Арсенал

00:06

Отборите на Арсенал и Волфсбург изиграха спиращ дъха трилър в реванша от 1/2-финалите на женската Шампионска лига. Германският клуб спечели с 3:2 срещата в Англия след като първия мач на германска земя завършващи при равенство 2:2.

Резултатът откри Стина Блакстениус (11'), но малко преди почивката равенството бе възстановено от Джил Роорд (42'). В началото на второто полувреме германките задържаха надмощието си и поведоха чрез Александра Проп (58'). Футболистиките на Арсенал W обаче не се предадоха и изравниха четвърт час преди края (75').

Това прати мача в две продължения по 15 минути. И тъкмо, когато изглеждаше, че крайният победител ще бъде излъчен след изпълнения на дузпи, Полин Бремер (119') от Волфсбург съкруши домакините с трети гол в тяхната врата.

На финала футболистките на Волфсбург ще спорят за отличието с Барселона, които елиминираха друг английски клуб на 1/2-финалите - Челси. Последният мач от надпреварата ще бъде на 3 юни (сряда) в нидерландския град Айндховен.