Един гол беше достатъчен на Осасуна, за да се поздрави с трите точки срещу Кадис

22:59

Осасуна изтръгна ценен успех с 1:0 в гостуването си на Кадис от 31-вия кръг на Ла Лига. Тази победа бе толкова важна за възпитаниците на Ягоба Арасате, защото с нея те запазиха добри шансове в битката за участие в евротурнирите.

Домакините има за какво да съжаляват, тъй като бяха по-активният от двата отбора и създадоха доста положения пред вратата на съперника.

Осасуна обаче издебна своя момент, който дойде в 62-рата минута, когато Рубен Гарсия със страхотен изстрел извън наказателното поле прати топката неспасяемо във вратата за 0:1.

В края на мача гостите завършиха в намален състав, след като в 85-ата минута Абде Езалзули получи директен червен картон.

С този успех Осасуна събра актив от 44 точки и заема 8-ото място във временното класиране, като е на 3 зад 6-ия Виляреал, който заема последната позиция, даваща право на участие в евротурнирите. Кадис пък ще продължи да трепери за мястото си в елита, като остава на 15-ото място с 32 точки.