Спортинг спря серията от три поредни мача без победа

07:58

Спортинг (Лисабон) се наложи с 2:0 при гостуването си на Витория (Гимараеш) от 29-ия кръг на португалското първенство. Педро Гонсалвеш и Артур Гомеш бяха точни за "лъвовете", които заемат 4-то място в класирането с актив от 61 точки.

Спортинг не спечели нито един от предишните си три мача - двата с Ювентус в Лига Европа и домакинството на Арука в шампионата. Срещу Витория "зелено-белите" допуснаха гол в края на полувремето, но той беше отменен заради засада.

В 47-ата минута японецът Хидемаса Морита намери Педро Гонсалвеш, който откри резултата с 15-ия си гол през сезона. В заключителните секунди на двубоя резервата Артур Гомеш затвърди успеха на тима, воден от Рубен Аморим.

Спортинг изостава на 7 точки от третия Брага, а до края на сезона в Лига Португал остават 5 кръга.