Голова немощ беляза двубоя между Палас и Евертън

19:17

Кристъл Палас направи нова крачка към оцеляването, въпреки че този път не спечели. На “Селхърст Парк” лондончани завършиха 0:0 с директния конкурент за оцеляване Евертън, който се озова в зоната на изпадащите. Месец след завръщането на Рой Ходжсън в Палас тимът почти си осигури оставане в елита след три поредни победи преди днешното равенство. “Орлите” са 9 точки над днешния си съперник, който е на 18-а позиция.

Кристъл Палас имаше леко предимство през първото полувреме, но без да създаде голове положения. “Карамелите” започнаха слабо мача и постепенно навлязоха в него. Те стигнаха до най-добрата ситуация преди почивката, когато удар на Иуоби бе отразен от вратаря на домакинете Сам Джонстън.

В началото на втората част Еберечи Езе прехвърли Пикфорд, но попадението не бе зачетено поради засада. Малко по-късно Доминик Калвърт-Люин, който бе титуляр за първи път от началото на февруари, стреля покрай вратата. Десет минути преди края Мейсън Холгейт получи втори жълт картон, което отказа гостите да търсят победата, но те удържаха равенството и си тръгнаха с точка.