Фулъм остави Лийдс близо до опасната зона (видео)

16:52

Фулъм постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надигра с 2:1 Лийдс на „Крейвън Коитдж“ в двубой от 32-рия кръг. С успеха лондончани се изкачиха до девето място във временното класиране. Йоркширци пък записаха трета поредна загуба и остават само на две точки от зоната на изпадащите.

Хави Грасия бе направил три промени в сравнение с тежката загуба от Ливърпул с 1:6. Лиъм Купър, Макс Вьобер, и Крисенсио Съмървил започнаха. В състава на Фулъм имаше само една корекция от срещата с Евертън. Боби Раийд стартира вместо Дан Джеймс.

Лондончани започнаха малко по-добре и на няколко пъти тестваха Мелие, но не успяха да го затруднят реално и да създадат чиста голова възможности. Като цяло, първото полувреме бе доста скучно. В 22-рата минута имаше една интересна ситуация, при която Рийм върна умишлено топката към Лено, който я лови. Гостите искаха непряк свободен удар в наказателното поле, но може би топката леко закачи крака на Родриго и поради тази причина съдийската бригада не отсъди непряк свободен удар в наказателното поле на Фулъм.

„Котиджърс“ започнаха по-добре и второто полувреме и в 58-ата минута взеха заслужен аванс. Робинсън проби добре през центъра, след което намери Вилиан отляво. Бразилецът центрира, а Мелие изби топката, която обаче стигна до Хари Уилсън, който с мощен удар не остави шанс на вратаря за нова намеса.

В 63-ата минута Фулъм бе близо до това да удвои аванса си. Пререйра изпълни много добре пряк свободен удар, но топката разтресе напречната греда. Именно Перейра обаче все пак направи 2:0 в 72-рата минута, когато Мелие отново, както при първия гол, изби така топката след едно центриране, че тя се озова точно на пътя на съперника, който отблизо я прати в опразнената врата.

Едва след като изостана с две попадение, Лийдс тръгна напред. Това даде ефект и в 79-ата минута гостите намалиха, след като удар на Патрик Бамфорд отблизо рикошира в Палиня и влезе във вратата на Фулъм. Попадението бе записано като автогол на португалеца.

В 83-тата минута за втори път гредата спря Фулъм. Този път това се случи след изпълнение от фаул на Вилиан. До края Лийдс не успя да стигне до втори гол и така записа трета поредна загуба и девети пореден мач без чиста мрежа.