\"Вълците\" схрускаха класически Бешикташ в бърлогата му

00:16
Бешикташ загуби от Волфсбург с 0:3 на свой терен и се закотви на последната позиция в Група С на Шампионската лига, докато "вълците" запазиха шансовете си за класиране на осминафиналите.

Немският шампион стигна до гол в 14-а минута. Мисимович пое топката по десния фланг, нахлу към центъра и отправи удар от над 30 метра, топката профуча заплашително през куп тела и влетя безпощадно в мрежата на Арикан, който не може да бъде винен по никакъв начин за това попадение.

През второто полувреме Бешикташ се хвърли смело в атака, за да вземе поне точка от този мач, но вместо това немският шампион стигна до нови две попадения.

В 80-а минута Дзеко излезе сам срещу вратаря, топката беше избита в първия момент, но попадна у Гентнер, който успя да намери празната врата, правейки резултата 2:0 за Волфсбург. Дзеко оформи класическия резултат в 87-а минута. Нападателят получи пас от Мисимович, преодоля своя пазач и със силен удар не остави шанс на стража на турския тим.

Бешикташ - Волфсбург  0:3

0:1 Мисимович 14-а мин
0:2 Гентнер 80-а мин
0:3 Дзеко 87-а мин