Кристъл Палас попиля Лийдс

18:20

Кристъл Палас постигна втора поредна победа по ръководството на Рой Ходжсън. Този път „орлите“ разгромиха с 5:2 Лийдс Юнайтед като гост след изключително второ полувреме, в което реализираха четири безответни гола. Общо в двата мача под ръководството на опитния специалист лондончани отбелязаха седем попадения – толкова, колкото бяха реализирали в предишните си 15 срещи в първенството.

Хави Грасия заложи на същия състав, който през седмицата победи Нотингам Форест. Ньонто отново остана на пейката. Рой Ходжсън бе направил две промени в сравнение с успеха над Лестър. Сам Джонстън започна на вратата на мястото на контузения Висенте Гуаита. Джордан Аю замени Уилфред Заха.

Лийдс започна силно и Джонстън имаше доста работа от самото начало. Синистера и Аарънсън пропуснаха добри възможности, но в 20-ата минута йоркширци заслужено поведоха след заучено изпълнение на ъглов удар. Аарънсън центрира, а Бамфорд засече с глава, пращайки топката до далечната греда.

Палас можеше да изравни много скоро, но гостите нямаха късмет в 25-ата минута, когато Шлуп засече от два метра центриране от корнер, но по някакъв нацели гредата. Малко след това Джонстън отново се намеси добре, за да спаси удар с глава на Харисън. Кох и Струйк пропуснаха още добри възможности за Лийдс, а Аю пропиля един шанс за гостите. В самия край на първото полувреме Палас изравни. И това попадение дойде след статично положение. Олис центрира от фаул, Шлуп засече, а Марк Геи изпревари Мелие и отблизо прати топката във вратата му.

След почивката лондончани набързо стигнаха не само до пълен обрат, а взеха и добра преднина. Аю изведе Палас напред в 53-тата минута, когато засече с глава центриране на Олис. Две минути след това Олис и Езе комбинираха добре, след което последният пусна топката, под плонжа на Мелие.

Тоталното надмощие на „орлите“ след почивката продължи и бе материализирано с още два гола. В 69-ата минута Одсон Едуар вкара четвъртото попадение, след като завърши една контраатака на Палас. Олис пък регистрира трета асистенция. Андре Аю оформи крайния резултат в 77-ата минута с удар отблизо. Топката стигна до него след изстрел на Хюз от границата на наказателното поле и рикошет.