Страхотен мач в Мадрид, Атлетико спаси точката

00:09
Атлетико Мадрид и Челси завършиха при резултат 2:2 на "Висенте Калдерон" в среща от група Д на Шампионската лига.

Хосе Антонио Рейес можеше да открие резултата в 20-а минута, когато нахлу по десния фланг и пробва с левачката да матира Чех, но вратарят прояви класа и спаси.

Форлан и Синама-Понгол тормозеха защитата на Челси и Атлетико имаше териториално превъзходство, но въпреки това опасностите пред вратата на "сините" бяха рядкост.

В самия край на полувремето Джо Коул и Калу разцъкаха красиво и изведоха Лампард на чиста позиция, но шута на халфа мина встрани от вратата на Асеньо.

В 66-а минута Атлетико заслужено стигна до откриване на резултата. Антонио Лопез проби по левия фланг и центрира, Тери изчисти с глава на крака на резервата Агуеро, който от воле разстреля Чех и взриви трибуните на "Висенте Калдерон". Гостите обаче не се примириха със загубата и започнаха по-смело да поглеждат към вратата на Асеньо. Осем минути преди края на срещата Малуда центрира отляво на главата на Дрогба, който се извиси над отбраната на "дюшекчиите" и изравни резултата. В 88-а минута Дрогба успя да се справи с двама защитници, преди да преодолее Асеньо, отбелязвайки втори гол за "сините". Кун Агуеро обаче отбеляза ново страхотно попадение в 90-а минута, оформяйки крайното 2:2 след изпълнение на пряк свободен удар.

Атлетико Мадрид - Челси 2:2

1:0 Агуеро 66-а мин
1:1 Дрогба 82-а мин
1:2 Дрогба 88-а мин
2:2 Агуеро 90-а мин

Атлетико Мадрид: Асеньо, Переа, Пабло Ибанез, Хуанито, Антонио Лопез, Рейес, Пауло Асунсао, Клебер Сантана, Шимао, Синама-Понгол, Форлан

Челси: Чех, Белети, Алекс, Тери, Ашли Коул, Есиен, Лампард, Малуда, Джо Коул, Калу, Дрогба