Берое взе точка от Сливен и изпревари Левски

17:24
Отборите на Сливен и Берое не успяха да излъчат победител в последната среща от 11 кръг в родната "А" група и завършиха при резултат 1:1.

"Войводите" излязоха напред в резултата още в 5-а минута, след като лошо изчистената топка, след изпълнение на корнер, попадна в Евгени Игнатов, който с удар от воле разпечата стража на гостите Боян Пейков.

Старозагорци успяха да изравнят резултата още преди почивката. В 26-а минута Георги Андонов се оказа очи в очи със стража на Сливен Караманов, след чудесен пас на Петър Димитров, и изравни резултата - 1:1.

През втората част и двата тима можеха да стигнат до победата, но пропуски на Явор Въндев и Мирослав Миндев лишиха "войводите" от пълния актив от точки. За състава на гостите Искрен Писаров пропусна да донесе победата след два пропуска в разстояние само на три минути.

Със спечелената точка тимът на Берое изпревари във временното класиране състава на Левски и вече заема 5-о място с актив от 17 пункта. Сливен е точно над чертата с 8 спечелени точки.