Копенхаген бие в стил "Ливърпул" в датската лига

22:45

Копенхаген се наложи категорично със 7:0 срещу гостуващия Одензе в мач от двадесетия кръг на датската Суперлига.

Домакините имаха тотално надмощие по време на двубоя, което успяха да материализират в цели седем попадения. Трябва да се отбележи обаче, че гостите останаха с човек по-малко още в 28-та минута, когато Аске Аделгард беше изгонен за грубо нарушение в наказателното си поле. Диого Гонсалвеш реализира единадесетметровия удар, след което възпитаниците на Якоб Нееструп станаха пълни господари на терена. До почвката те вкараха още един гол дело на Лукас Лерагер.

В началото на втората част играчите на Копенхаген отбелязаха бързи три гола, с които резултатът набъбна до 5:0. Малко след това защитникът на ОБ Михайло Иванчевич получи червен картон и остави своите девет съотборници да доизстрадат останалите 30 минути от срещата.

"Лъвовете" не показаха милост и в края нанизаха още две попадения на своите гости. Първо в 83-та минута Лерагер оформи хеттрика си, а в 87-та Дарами заби последния гол в мача.