Тотнъм продължи с лошите резултати и на "Молиню"

20:53

След като през седмицата Тотнъм отпадна от турнира за ФА Къп след поражение от Шефилд Юнайтед, днес „шпорите“ допуснаха загуба с 0:1 от Уулвърхямптън Уондърърс на „Молиню“ в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг. Лондончани имаха по-добрите възможности в първите 60-ина минути, като на два пъти удари на играчи на гостите срещаха гредите. Постепенно домакините заиграха по-добре и така се стигна до 82-рата минута, когато Адама Траоре донесе победата на „вълците“. Тотнъм остава на четвъртото място с четири точки аванс пред Нюкасъл и шест пред Ливърпул. „Шпорите“ обаче имат два мача повече. След тази победа „вълците“ пък вече са на шест пункта от зоната на изпадащите.

Педро Нето започна за Уулвърхямптън за първи път от октомври, след като се възстанови от тежката си контузия. Диего Коща и Джони Кастро също стартираха за „вълците“, заменяйки Буено, Моутиньо и Хименес. Коща обаче получи контузия още през първата част и бе заменен от Хименес. Кристиан Стелини, който продължава да води Тотнъм в отсъствието на Антонио Конте, пък бе направил пет промени в сравнение с провала през седмицата срещу Шефилд Юнайтед в турнира за ФА Къп. Ленгле, Ромеро, Скип, Кулушевски и Кейн се завърнаха сред титулярите.

Лондончани бяха по-добрият отбор през първото полувреме. Са спаси удар на Кулушевски към далечния ъгъл, а в 41-вата минута парира и изстрел отблизо на Перишич с глава след центриране на Сон. В добавеното време пък Педро Поро изпълни добре пряк свободен удар, след който топката срещна напречната греда. „Вълците“ не създадоха нищо в офанзивен план през първото полувреме.

Малко след подновяването на играта удар на Хюн-Мин Сон също срещна гредата. Домакините постепенно заиграха по-добре в сравнение с първата част. Форстър спаси удар с глава на Хименес, по-късно стражът на Тотнъм изби два поредни изстрела на Невеш. Куня също пропиля една добра ситуация. Така се стигна до 82-рата минута, когато Форстър изби удар на Хименес, след което топката стигна до Адама Траоре, който я посрещна от въздуха. Топката рикошира в напречната греда, след което тупна зад голлинията.

В добавеното време имаше още една греда на Траоре.