Отборът на Стоичков спечели в ЮАР

19:06
Тимът на Христо Стоичков href="http: / /mamelodi-sundowns .winner .bg" target="_blank">Мамелъди Съндаунс < /a> победи href="http: / /jomo-cosmos .winner .bg" target="_blank">Йомо Космос < /a> с 3:1 у дома в мач от 13-я кръг на първенството в ЮАР .
/>
/> Двубоят започна лошо за отбора на Камата и гостите откриха още в 6-а минута с гол на Габороне . До края на първото полувреме резултата остана непроменен , но след почивката Мамелъди обърна срещата . В 56-а минута Мпфела изравни , а четири по-късно Вилакази направи 2:1 за Съндаунс .
/>
/> В 79-а Йомо остана с 10 души на терена след червен картон на Берте , а Нгубане оформи крайното 3:1 в последната 90-а минута .
/>
/> Мамелъди заема 6-а позиция в класирането с 19 точки , на 7 зад водача Суперспорт Юнайтед .