Интер дръпна със седем точки на преследвачите след успех над Ливорно

17:55
Интер дръпна със седем точки на преследвачите си в Серия А, след като победи Ливорно с 2:0 като гост в среща от 11-я кръг на Серия А.

През първото полувреме Ливорно беше напълно равностоен на "нерадзурите" и действията се развиваха предимно в средата на терена.

Неприятна новина за Интер бе контузията на Съли Мунтари, който в 21-а минута бе заменен от Естебан Камбиасо.

Осем минути преди почивката Лусио получи жълт картон за игра с ръка на границата на своето наказателно поле. Кандрева шутира от прекия свободен удар, топката премина през стената, но Жулио Сезар по чудесен начин спаси.

В 42-а минута Милито изведе Виейра сам срещу вратаря, но французинът шетира встрани от вратата.

Интер откри резултата в самото начало на второто полувреме, когато Станкович пусна хубав пас за Милито, който с удар по земя от границата на пеналта матира Бонуси.

След това попадение играта се отвори и Ливорно тръгна по-смело в нападение, но защитата на "нерадзурите" спокойно се справяше с опитите на домакините да стигнат до чисти позиции за гол.

Въпреки това, футболистите на Моуриньо успяха да убият темпото и да владеят топката в дълги периоди от време, пробваха да успят вниманието на домакините и да търсят втори гол.

Все пак в 73-а минута Франческо Тавано успя да се измъкне от защитата на Интер и шутира, но за негово съжаление - встрани от вратата.

В последните минути инициативата бе в шампионите и в 80-а минута Майкон удвои преднината на "нерадзурите". Виейра изведе десния бек на чиста позиция и с левачката Майкон матира Бенуси, оформяки крайното 2:0.

Ливорно - Интер 0:2

0:1 Милито 49-а мин
0:2 Майкон 80-а мин