Кризата в Саутхямптън се задълбочава

20:22

Саутхямптън записа девета загуба в последните си 10 шампионатни срещи и направи нова крачка към Чемпиъншип. "Светците" загубиха с 1:2 домакинството си на Уувърхямптън, въпреки че водеха в резултата и играха с човек повече над 60 минути.

Зимното попълнение на последния в класирането Карлос Алкарас откри резултата в 24-ата минута. Малко след гола Марио Лемина получи втори жълт картон и остави "вълците" с човек по-малко. Домакините обаче не се възползваха и не увеличиха преднината си. Автогол на Ян Беднарек възстанови равенството в 72-ата минута.

Жоао Гомес влезе в игра в 70-ата минута и направи своя дебют за Уулвс. Три минути преди края бразилецът отбеляза победния гол и отдалечи своя тим от зоната на изпадащите. Така тимът на Лопетеги продължи възхода си, а ситуацията на Нейтън Джоунс, който също бе назначен през ноември, е коренно различна и феновете призовават за смяната му.