Милан измести Парма от четвъртото място, Божинов титуляр за \"дуковете\"

23:43
Милан надви Парма с 2:0 като домакин в среща от 11-я кръг на Серия А. Българинът Валери Божинов започна като титуляр за гостите и остана на терена до 70-а минута.

Още в петата минута Божинов можеше да открие резултата. Българинът овладя топката на границата на наказателното поле и стреля, но удара му мина встрани от вратата на Дида. Шест минути по-късно Роналдиньо премина през двама защитници на гостите и пусна хитър пас за Бориело, който прокара топката през краката на Миранте за 1:0. В 24-а минута Галопа нахлу по фланга и центрира за Божинов, чийто силен удар с глава бе брилянтно спасен от Нелсон Дида. "Дуковете" изпуснаха прекрасен шанс да изравнят десет минути преди почивката, когато Палоски изведе Галопа на добра позиция в пеналта на гостите, но халфът се засуети и топката му бе лесно отнета от бранителите на Милан.

До края на първото полувреме гостите бяха по-активният отбор на терена, но опитите им да изравнят удряха на камък.

След почивката "дуковете" продължиха да имат надмощие в средата на терена, където Мороне и Галопа влагаха много енергия и взимаха повечето единоборства за първа топка.

"Росонерите" обаче поизравниха играта и в 68-а минута Пато нахлу в наказателното поле на Парма, но бе затиснат като в сандвич между двамата защитници. Реферът не отсъди дузпа, въпреки протестите на домакините.

В 70-а минута Валери Божинов бе заменен от Давиде Ланзафаме. Минута по-късно юношата на Милан Палоски се измъкна зад гърба на защитата на "росонерите" и бе близо да преодолее Дида, който обаче спаси с...глава.

Ланзафаме също бързо влезе в мача, отправяйки силен шут към вратата на Милан, но отново Дида спаси домакините.

В последните десетина минути играчите на Леонардо започнаха да задържат повече топката в опит да западят преднината си. В 86-а минута Тиаго Силва се включи в атаката на Милан и направи двойно с Бориело, нападателят добре изведе бразилеца, чийто удар с глава срещна горната греда на Парма. В последните секунди на двубоя "росонерите" стигнаха до втори гол отново чрез Бориело, който с акробатично воле оползотвори чудесно центриране на Роналдиньо.

Така Милан успя да запише ценна победа като домакин и измести Парма от четвъртото място в Серия А.

Милан - Парма 2:0

1:0 Бориело 12-мин
2:0 Бориело 90-а мин