Автогол в продължение отне трите точки на Барса в Памплона

22:54
След автогол на Жерард Пике в продължението, Барселона не успя да победи Осасуна като гост в мач от 9-я кръг на испанската Примера и срещата завърши 1:1.

Владеенето на топката бе почти 3 към 1 в полза на "каталунците", но въпреки това през първото полувреме тимът на Пеп Гуардиола не успя да създаде почти нищо опасно. В типичния си стил с много разигравания шампионите търсиха път към вратата на Осасуна, но бяха добре пресирани и затваряни, а Златан Ибрахимович оставаше изолиран.

Домакините пък използваха всяка възможност да тормозят несигурните Пике и Чигрински.

Първите 45 минути завършиха при резултат 0:0, а след почивката Барса затегна обръча пред вратата на домакините и дочакаха своя момент. Сейду Кейта в 72-а минута след подаване по земя в наказателното поле на противника откри резултата.

До края гостите пропуснаха още 1-2 изгодни ситуации за гол, а в продължението след центриране пред вратата на Барселона Пике си вкара нещастен автогол.

В друг мач от тази вечер Севиля победи Херес с 2:0 като гост след голове на Алваро Негредо в 42-а и Луиш Фабиано в 89-а минута.