Страхотен Наполи разплака Ювентус

20:56
След като постигна равенство 2:2 срещу Милан, губейки с 0:2 в сряда, днес Наполи стори същото и срещу Ювентус. Разликата в случая е, че "небесносините" успяха дори да победят "бианконерите" с 3:2.

В първите трийсетина минути южняците диктуваха събитията на стадио "Олимпико" в Торино. Денис и Хамсик изпуснаха много добри положения за гол, а Джанлуиджи Буфон отново прояви брилянтната си класа.

Каморанези от Юве получи прорезна рана на главата и бе принудително заменен от Тиаго. В 35-а минута Давид Трезеге показа високата си класа и след центриране на Григера французинът откри резултата.

Десет минути след почивката Джовинко се възползва от грешка в защитата на Наполи и удвои резултата.

Точно когато всички си мислеха, че "Старата госпожа" е спечелила двубоя, гостите се вдигнаха и първо Хамсик оползотвори центриране на Датоло и с глава намали на 1:2. После самият Датоло изравни в 65-а минута, след като се възползва от грешка на бранителите на Юве след изпълнение на корнер.

Чиро Ферара вкара Амаури на мястото на Поулсен, за да търси победата, но вместо това в 82-а минута Тиаго изчисти по ужасен начин топката в краката на Хамсик, който със силен удар намери горния ъгъл на Буфон за 2:3.

Юве отчаяно се опита да изравни, но вместо това в 90-а минута Амаури изпусна нервите си и бе изгонен. Наполи записа страхотна победа, а амбициите на торинци за титлата бяха сериозно разклатени.

Ювентус - Наполи 2:3

1:0 Трезеге 35-а мин
2:0 Джовинко 54-а мин
2:1 Хамсик 59-а мин
2:2 Датоло 65-а мин
2:3 Хамсик 82-а мин

Ювентус: Буфон, Григера, Киелини, Фабио Канаваро, Гросо, Поулсен, Мело, Джовинко, Каморанези, Диего, Трезеге

Наполи: Де Санктис, Паоло Канаваро, Кампаняро, Контини, Маджо, Гаргано, Хамсик, Чигарини, Ароника, Лавеци, Денис