Чудесен гол на Бербатов и резонна победа за Юнайтед

21:25
Манчестър Юнайтед победи Блекбърн с 2:0 на "Олд Трафорд" в мач от поредния кръг на Висшата лига, а българският нападател Димитър Бербатов отбеляза фантастично попадение за успеха на своите.

Мачът започна очаквано с натиск на Юнайтед. Гостите се бяха прибрали в своята половина и кротко чакаха опитите на "червените дяволи" да открият резултата. Въпреки това, в 5-а минута Дейвид Дън бе съборен в пеналта на Юнайтед и от щаба на гостите поискаха дузпа. Фил Дауд обаче си замълча. Антонио Валенсия изглеждаше доста опасен по десния фланг и в 13-а минута той нахлу в наказателното поле и шутира силно над вратата.

Момчетата на Фърги бяха обсадили наказателното поле на гостите, но опасностите пред Робинсън се брояха на пръстите на едната ръка. Бербатов и Рууни в началото бяха доста инертни и рядко получава възможност да сътворят нещо по-опасно пред вратата на Блекбърн.

В 30-а минута българинът получи уникална възможност да вкара гол. Валенсия центрира остро отдясно, но удара на Берба бе по прекрасен начин избит от стража на гостите.

Пет минути преди почивката Юнайтед направи образцова контраатака, Рууни бе изведен отляво и подаде топката на Бербатов, който вкара на празна врата. Асистент - реферът обаче отмени гола заради засада на Рууни.

В 55-а минута дойде и моментът на Бербатов. Евра пробва удар по земя, топката попадна у българина, който бе с гръб към вратата. Берба се обърна и със странична ножица не остави шанс на Пол Робинсън.

"Червените дяволи" доминираха изцяло над своите опоненти и изглеждаше най-логичното нещо на света те да отбележат и втори гол. В 65-а минута на терена се появи Габриел Обертан, който започна да тероризира отбраната на Роувърс с постоянните си набези по левия фланг. Французинът навърза двама противници двайсетина минути преди края и пробва пас към Рууни, но в последния момент топката бе изчистена в корнер. Бербатов бе заменен от Майкъл Оуен в последните минути на срещата.

В 82-а минута Габриел Обертан изтърва невероятно чисто голово положение, като сам срещу вратаря от няколко метра, той стреля встрани от вратата. Все пак, "червените дяволи" стигнаха до втори гол три минути преди края. Андерсон центрира остро от левия фланг и Уейн Рууни засече неспасяемо топката, разстрелвайки Пол Робинсън и оформяйки крайния резултат.

Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:0

1:0 Бербатов 55-мин
2:0 Рууни 87-а мин

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, О`Шей, Браун, Евънс, Евра, Валенсия, Карик, Андерсон, Нани, Бербатов, Рууни

Блекбърн: Робинсън, Шимбонда, Самба, Нелсен, Живе, Н`Зози, Емертън, Дън, Андрюс, Диуф, Ди Санто