Челси разнищи Болтън като гост

18:54
Челси разби Болтън като гост с 4:0 в мач от 11-я кръг на английската Висша лига.

"Сините" натиснаха своя съперник още от самото начало, но Дидие Дрогба, Майкъл Есиен и Никола Анелка пропуснаха изгодни положения пред Юси Яскелайнен. Гол на Бранислав Иванович в 30-а минута пък бе отбенен заради засада. В края на полувремето домакините изнесоха играта по-далеч от своята врата и пробваха няколко опасни далечни изстрела към Петър Чех.

В последната минута на първото полувреме обаче Самуел събори Дрогба в наказателното поле на Болтън и бе изгонен, а Франк Лампард реализира отсъдената дузпа.

Челси започна втората част с нагласата да реши всичко в срещата и Лампард уцели греда. В 61-а минута обаче Деко бе изведен на много добра позиция, финтира защитник и покачи на 2:0. Бранислав Иванович в 82-а направи успеха на "сините" класически, а Дрогба в 90-а оформи крайното 4:0.