Байерн остана далече от върха след провал в Щутгарт

18:25
Байерн Мюнхен не успя да се наложи над изпадналия в криза Щутгарт като гост и дербито между двата тима завърши при резултат 0:0.

Преди почивката "швабите" изпуснаха добри положения. Удари на Хитцълшпергер и Марика бяха с вещина спасени от Бут.

Като цяло обаче Байерн стоеше по-добре на терена и диктуваше темпото на игра.Тимошчук пробва да изненада Леман с удар от далечна дистанция, а минути преди края на полувремето Марио Гомес можше да накаже бившия си отбор, но от близко разстояние нападателят не уцели вратата.

След почивката отново Тимошчук бе близо до гол, но отново топката мина на сантиметри от страничната греда на "швабите" след шут на дефанзивния халф.

Лука Тони се появи на терена и раздвижи играта на баварците. В 70-а минута италианецът изпусна много чиста позиция изпрати коженото кълбо в облаците. Като цяло обаче бившият играч на Фиорентина изтормози отбраната на домакините, отвори доста празни пространства за набезите на своите съотборници и доказа на Ван Гаал, че има място в стартовия състав на мюнхенци.

До края на двубоя Щутгарт се бранеше организирано и в крайна сметка "швабите" спечелиха деветата си точка в Бундеслигата, докато Байерн остана далече от върха и след този двубой. Сега Байерн има 19 точки и се намира на пета позиция във временното класиране на Бундеслигата.

Щутгарт: Леман, Осорио, Тасчи, ДелПиер, Бока, Траш, Кузманович, Хицълшпергер, Хлеб, Шиъбър, Марика

Байерн Мюнхен: Бут, Лам, Ван Буйтен, Бадщубър, Браафхайд, Тимошчук, Швайнщайгер, Клозе, Гомес, Мюлер