Само с Торес не става, Ливърпул се издъни и срещу Фулъм

18:55
Фулъм стана поредният състав, който победи Ливърпул през този сезон. "Котиджърс" надделяха над "червените" с 3:1 в нервен мач, завършил с два червени картона.

Ливърпул започна силно и още в самото начало Воронин стреля опасно с глава след центриране на Кайт. В 19-а минута холандското крило на гостите пусна хубаво подаване за Торес, който обаче на сантиметри се размина с коженото кълбо. Три минути по-късно Деген центрира към Бенаюн, който овладя топката в пеналта на гостите и шутира, но удара му срещна гредата на "котиджърс".

Напук на логиката лондончани откриха резултата в следващата атака. Дъф стреля, топката попадна в Боби Замора, който с клиничен изстрел матира Рейна за 1:0.

Ливърпул продължи да натиска "котиджърс" и след като се озова в позицията на изоставащ в резултата. "Червените" имаха превъзходство, но в атаките им липсваше креативност и не се виждаше как те ще стигнат до гол. Фернандо Торес обаче отново спаси своя клуб. В 42-а минута защитата на Фулъм не изчисти добре един дълъг пас, "Хлапето" овладя топката на границата на пеналта и с перфектен шут остави Шварцър безпомощен.

През второто полувреме гостите се хвърлиха в атака, търсейки втори гол. Това обаче освободи доста празни пространства и даде възможност на Фулъм да се опита на контраатака да стигне до победата.

В 62-а минута домакините искаха дузпа след единоборство в наказателното поле между Замора и Карагър. Реферът не отсъди нищо и като че ли бе прав. Две минути по-късно Бенитес учуди всички и смени Торес с Бабел, като феновете на Ливърпул започнаха да се молят "Хлапето" да не е получило някаква контузия.

След напускането на испанския голмайстор играта на "червените" пострада значително и в атаките им започна да се усеща абсолютна липса на идеи.

Кошмарът за мърсисайдци стана пълен в 74-а минута, когато Ерик Невланд вкара втори гол за Фулъм. Пол Кончески центрира остро топката, Рейна боксира, но Золтан Гера върна коженото кълбо в пеналта на гостите, където Невланд бе на точното място, за да отбележи много ценен гол за своя тим.

Нещата продължиха да се влошават за тима на Бенитес, след като Филип Деген бе изгонен към края на срещата. Веднага след изгонването на Деген, Джейми Карагър грубо фаулира Замора и също получи червен картон. Клинт Демпси направи следобяда особено неприятен за Ливърпул, вкарвайки трети гол за лондончани в 87-а минута и оформяйки крайния резултат.

Фулъм - Ливърпул 3:1

1:0 Замора 24-а мин
1:1 Торес 42-а мин
2:1 Невланд 74-а мин
3:1 Демпси 87-а мин

Фулъм: Шварцер, Пентсил, Хюз, Хангеланд, Кончески, Демпси, Беърд, Дъф, Грийнинг, Замора, Камара

Ливърпул: Рейна, Деген, Карагър, Киргиакос, Инсуа, Кайт, Масчерано, Лукас, Бенаюн, Воронин, Торес