Възроденият Миньор взе скалпа и на лидера Черноморец

16:27
След като миналия кръг разби ЦСКА на "Армията" с 3:0, възроденият Миньор Перник взе скалпа и на лидера във временното класиране Черноморец Бургас.

"Жълто-черните" победиха "акулите" с 2:0 и нанесоха първа загуба на гостите през настоящия сезон.

Румен Трифонов в 19-а минута пропусна да изведе домакините напред. В 26-а обаче Атанас Николов с глава след хубаво центриране именно на Трифонов откри резултата в полза на Миньор.

На почивката Красимир Балъков пусна Мартин Тошев и Дуду, но гол отново падна във вратата на Черноморец. Първо в 59-а минута Орлин Старокин бе изгонен за фаул срещу откъсващия се сам срещу Борел Пламен Крумов. При последвалия свободен удар, Адриан Олегов бе най-съобразителен и покачи на 2:0. След това Крумов имаше шанс да направи резултата 3:0, но пропусна.

Миньор Перник: Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Трифонов, Цветков, Николов, Янкович, Витанов, Марков, Пламен Крумов