Тотнъм гледа \"Да изчезнеш за 60 секунди\" на \"Емирейтс\"

16:41
Арсенал победи Тотнъм с 3:0 в лондонското дерби между двата отбора на "Емирейтс".

Двата отбора изиграха динамичен двубой, в който "топчиите" създадоха по-чистите положения за гол и логично стигнаха до успеха.

Уилям Галас, Фабрегас и Робин Ван Перси пропуснаха от добри позиции за домакините, а Питър Крауч и Роби Кийн на няколко пъти сериозно притесниха отбраната на "артилеристите".

Мачът вървеше към 0:0 на почивката, но Ван Перси в 43-а минута откри в полза на Арсенал, а около 60 секунди по-късно Франсеск Фабрегас удвои преднината на "своите" със страхотно попадение. Испанският халф тръгна от центъра, премина няколко футболисти на Тотнъм като Алберто Томба колчетата на гигантски слалом и вкара за 2:0.

Второто полувреме започна с възможности за гол и пред двете врати, а Мануел Алмуния на няколко пъти се намеси добре при опитите на "шпорите" да се върнат в мача. В 60-а минута обаче всичко свърши, след като Ван Перси получи пас по земя и от няколко метра покачи на 3:0. До края на двубоя Арсенал можеше и да увеличи преднината си, а най-чистото положение бе пропуснато от Едуардо, който не успя да вкара сам срещу Гомес.

Ето и съставите на двата отбора:

АРСЕНАЛ: Алмуния, Клиши, Веермаелен, Сонг, Галас, Саня, Фабрегас, Диаби, Аршавин, Бендтнер, Ван Перси

ТОТНЪМ: Гомес, Чорлука, Кинг, Басонг, Асу-Екото, Паласиос, Хъдълстоун, Бентли, Джинас, Крауч, Кийн