Рен шокира ПСЖ (видео)

00:36

Рен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в най-интересния мач от програмата на 19-ия кръг във Лига 1. И за двата тима победата беше задължителна. За Рен точките бяха важни, за да се възне в битката за участие в Шампионска лига, а за парижани да запазят комфортната си преднина на върха в класирането. В крайна сметка домакините надделяха с попаднението на Хамари Траоре (65').

С победата Рен събра актив от 37 точки и изостава на 5 от третото място, даващо право на участие в квалификациите на най-престижния европейски клубен турнир. Парижани пък допуснаха втора загуба от началото на астрономическата година и вече имат само 3 точки пред втория в подреждането Ланс.

Срещата започна двуостро с битка в средата на терена и единоборства, но в началните минути чистите голови положения липсваха. Първата интересна ситуация дойде чак в 28-ата минута, когато Арно Калимуендо засече центриране в наказателното поле на гостите, но Донарума неутрализира опасността.

Пет минути по-късно Ловро Маер също нанесе опасен удар от свободен удар на границата на наказателното поле, но стражът на парижани беше на мястото си и спаси.

Пари Сен Жермен погледна към вратата на Рен за първи път в края на полувремето. Витиня стигна до една отбита топка и стреля от границата на наказателното поле, но играч в наказателното поле на домакините изби в корнер.

Това беше последното интересно положение за първото полувреме и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Пари Сен Жермен изглеждаше доста по-уверено през второто полувреме. Гостите обрградиха наказателното поле на Рен и наложиха натиск. Така само 3 минути след подновяването на играта Данило Перейра можеше да открие резултата след удар с глава, но Манданда беше неутразим и спаси.

Рен отговори подобаващо и футболистите в червени фланелки и черни гащета не останаха безразлични. В 56-ата минута Ловро Маер отправи изстрел границата на наказателното поле, но ударът му бе избит в коренр от Донарума. Няколко секунди по-късно беше извършена важна смяна в състава на гостите. Юго Екитике напусна, за да отстъпи мястото си на Килиан Мбапе, който се появи за първи път след края на Мондиал 2022.

Само 8 минути по-късно обаче италианският страж най-накрая се пропука и домакините откриха резултата. Хамари Траоре бе изведен с хубав пас от Адриан Труферт в наказателното поле и остави безпомощен Донарума, отбелязвайки за 1:0.

Въпреки получения гол, парижани не се стъписаха и продължиха с търсенето на попадението. Това отвори тяхната половина и Рен направи няколко нови интересни слизания към вратата на Донарума, но не се стигна до кой знае колко заплашителни удраи.

В 81-ата минута дойде и първото по-сериозно положение за Пари Сен Жермен след допуснатия гол. Хуан Бернат засече подаване в наказателното поле, но Манданда изби придошлата топка под напречната греда. По-късно Мбапе неколкократно опита да вкара опасно топката в наказателното поле на Рен, но нямаше нямаше негов съотборник, който да засече.

В добавеното време на срещата парижани наложиха тотален натиск, но друго освен опасен удар на Серхио Рамос, избит от защитник на домакините, не се стигна и Рен постигна шестата си поредна домакинска победа.