Аталанта си заслужи трите точки срещу Болоня след обрат

00:18

Аталанта постигна трудна, но важна победа с 2:1 над Болоня. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Гостите измъкнаха трите точки след обрат през второто полувреме.

Домакините отриха резултата рано с гол на Рикардо Орсолини с удар извън наказателното поле в 6-ата минута.

В началото на втората част обаче Аталанта изравни. Тюн Купмайнерс овладя пас от Жереми Бога и с мощен шут порази вратата на домакините за 1:1.

В 58-ата минута бергамаските стигнаха и до пълен обрат. Жереми Бога успя да подаде за Расмус Хойлунд, който с техничен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата за 1:2.

С тази победа Аталанта излезе на 6-ото място в класирането с 31 точки. Болоня остава на 12-тото място с актив от 19 точки.