Палермо вкара 3, но пусна 5 и се размина с чудото срещу Интер

23:40
Интер победи Палермо с 5:3 у дома в голово шоу от 10-я кръг на Серия "А" и дръпна с 4 точки на втория Ювантус.

"Нерадзурите" изиграха страхотно първо полувреме и поведоха с 4:0, но след почивката развалиха добрите впечатления и бяха на път грандиозно да се изложат, но все пак успяха да доразвият и затвърдят успеха си.

Самуел Ето\'о откри за "синьо-черните" още в 7-а минута от дузпа, а Марио Балотели в 34-а покачи на 2:0. Младият нападател вкара трето попадение за шампионите в 42-а, а камерунецът също се разписа минута по-късно за 4:0.

Футболистите на Жосе Моуриньо сякаш излязоха успокоени да доиграят мача след почивката, но гостите не се предадоха и с голове на Фабрицио Миколи в 49-а и Ернандес в 61-а намалиха на 2:4. В 67-а Палермо накара шампионите да треперят, след като Миколи вкара трето попадение за сицилианците. Диего Милито в 83-а обаче успокои страстите и оформи крайното 5:3 в полза на Интер.

Интер: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (46\' Сантон), Санети, Камбиасо, Мота, Станкович, Ето’о (74\' Мота), Балотели (48\' Милито)

Палермо: Сиригу, Гойкан, Кяер, Миглиачио, Мелинте (46\' Ернандес), Касани (84\' Бертоло), Симплисио (86\' Ночерино), Брешано, Пасторе, Кавани, Миколи