Лион и Ливърпул изиграха зрелищна контрола в Дубай

22:21

Лион победи Ливърпул с 3:1 в приятелска среща в Дубай. Мърсисайдци поведоха още в първата минута след попадение на Фабио Карвальо. Мохамед Салах пропусна дузпа в 15-ата минута. Французите изравниха чрез Александре Лаказет малко преди почивката. Брадли Баркола се разписа в 64-ата минута, а ново попадение на Лаказет направи резултата 3:1.

След края на мача двата отбора си биха и дузпи, каквито са правилата на турнира в Дубай, в който участват още Арсенал и Милан. При наказателните удари отново Лион надделя с 5:3, като французите бяха безгрешни, а Калвин Рамзи пропусна за англичаните.

Юрген Клоп започна с всички основни играчи, на които можеше да разчита. Сред титулярите бяха играчи като Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Тиаго Алкантара. “Червените” започнаха много силно мача и Карвальо откри след 40 секунди. Той се възползва от подаване на Салах. Ливърпул можеше да увеличи преднината си, но Салах първо не успя да преодолее Лопес от прекрасна позиция, а след това вратарят му отрази удар от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фирмино.

След около половин час игра Харви Елиът бе заменен поради контузия, което притесни щаба на мърсисайдци. Лион стигна до първата си добра възможност, когато Муса Дембеле стреля право в Келъхър. Вратарят на Ливърпул се сблъска с Анди Робъртсън и това доведе до изравнителното попадение на Лаказет, който прати топката в опразнената врата.

Клоп направи шест промени на почивката, а Лион имаше предимство през втората част. След извършените смени при французите обаче се стигна до нов гол, като две от резервите бяха замесени в попадението. Раян Черки проби и намери отлично Баркола, който изведе французите напред в 64-ата минута. Малко по-късно Баркола удари и греда. Последваха още положения за Лион и няколко спасявания на Адриан преди Лаказет да отбележи трето попадение.